Srpski napadač Dušan Vlahović postigao je važan gol u utakmici Serije A, doprinoseći pobedi Juventusa rezultatom 3:1 protiv Lacija, čime je tim iz Torina ostao u vrhu tabele.
U subotnjoj utakmici na stadionu Alijanc u Torinu, Juventus je savladao Lacio sa 3:1. Vlahović je bio strelac drugog gola za domaćine u 26. minuti, iskoristivši dobar centaršut sa strane i precizno plasiravši loptu u mrežu. Ovo je bio njegov četvrti gol u sezoni, što pokazuje dobar formu srpskog reprezentativca nakon perioda povreda.
Pored Vlahovića, golove za Juventus postigli su Federiko Kjeza u 10. minuti i Adrijen Rabio u drugom poluvremenu. Lacio je uspeo da smanji prednost golom Čira Imobilea sa penala, ali to nije bilo dovoljno za preokret. Trener Juventusa Masimilijano Alegri pohvalio je timski duh i efikasnost u napadu, ističući Vlahovićev doprinos kao ključan za osvajanje tri boda.
Ova pobeda je Juventusu donela drugo mesto na tabeli Serije A sa 20 bodova nakon osam kola, samo dva boda iza vodećeg Intera. Vlahović, koji je u Juventus stigao iz Fjorentine za 70 miliona evra 2022. godine, nastavlja da opravdava ulaganje, uprkos kritikama zbog nekonstantnosti u prošloj sezoni.
Za one koji prate statistiku, evo ključnih brojki iz utakmice:
Tim | Golovi | Posed lopte (%) | Šutevi na gol |
---|---|---|---|
Juventus | 3 | 58 | 12 |
Lacio | 1 | 42 | 8 |
Više informacija očekuje se uskoro.