Košarkaši Partizana ostvarili su važnu pobedu protiv Budućnosti rezultatom 85:78 u okviru ABA lige, učvrstivši svoju poziciju na tabeli.
U uzbudljivom meču odigranom u Beogradu, crno-beli su pokazali dobru formu uprkos izazovima sa povredama. Nikola Jokić nije učestvovao, ali tim je predvođen Željkom Obradovićem uspeo da nadvlada protivnika u ključnim momentima. Partizan je dominirao u drugoj četvrtini, gde su postigli 28 poena, što je postavilo ton za ostatak utakmice.
Budućnost je pokušala da se vrati u trećoj četvrtini, ali odbrana Partizana bila je na visokom nivou. Kevin Panter je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Aleksa Avramović dodao 15 poena i 7 asistencija. Ova pobeda dolazi u važnom trenutku sezone, gde Partizan cilja na vrh tabele ABA lige kako bi obezbedio dobar položaj za plej-of.
U izjavama posle meča, trener Obradović je istakao timski duh i potrebu za daljim poboljšanjima. Utakmica je privukla veliku pažnju navijača, sa preko 10.000 gledalaca u hali, što potvrđuje popularnost regionalne lige. Ovo je treća uzastopna pobeda Partizana u ABA takmičenju, što ih stavlja u povoljan položaj pred sledeće izazove.
Za poređenje rezultata poslednjih utakmica:
Ekipa | Rezultat | Protivnik |
---|---|---|
Partizan | 85:78 | Budućnost |
Partizan | 92:80 | Cedevita |
Partizan | 78:72 | Zadar |
Više informacija očekuje se uskoro.