Košarkaši Partizana zabeležili su poraz od Olimpijakosa rezultatom 85:78 u okviru regularnog dela Evrolige, uprkos dobrom otporu u drugom poluvremenu.
Beogradski Partizan je u četvrtak uveče odigrao utakmicu protiv grčkog Olimpijakosa u hali Stark Arena. Crno-beli su ušli u meč sa ambicijama da nastave dobar niz, ali su se suočili sa snažnim otporom protivnika. Rezultat na poluvremenu bio je 45:38 u korist gostiju, što je postavilo ton za ostatak susreta.
U drugom delu utakmice, Partizan je uspeo da smanji zaostatak zahvaljujući boljoj odbrani i preciznijim šutevima. Kevin Panter je predvodio strelce sa 22 poena, dok je Aleksa Avramović dodao 15 poena i nekoliko ključnih asistencija. Međutim, Olimpijakos je održao prednost zahvaljujući iskusnim igračima poput Kostasa Slukasa, koji je postigao 18 poena.
Ovaj poraz predstavlja izazov za Partizan u borbi za plej-of pozicije u Evroligi, gde trenutno zauzimaju deseto mesto na tabeli. Trener Željko Obradović je nakon meča istakao da je tim pokazao karakter, ali da su greške u ključnim momentima bile presudne. Utakmica je privukla veliku pažnju publike, sa preko 15.000 gledalaca u hali.
Igrač | Poeni | Asistencije |
---|---|---|
Kevin Panter | 22 | 4 |
Aleksa Avramović | 15 | 5 |
Kostas Slukas (Olimpijakos) | 18 | 6 |
Više informacija očekuje se uskoro.